Kadri Veseli: Rezoluta për ajrin me obligime konkrete për institucionet

16:24 / E enjte, 01 Shkurt 2018

 

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përshëndetur miratimin e rezolutës nga deputetët lidhur me përmirësimin e cilësisë së ajrit, e cila parasheh rekomandime dhe obligime konkrete për të gjitha institucionet përgjegjëse.

Ai në facebook ka falënderuar deputetët e Kuvendit të Kosovës për interesin e treguar dhe për debatin përmbajtjesor për gjendjen e mjedisit në vend.
“Debati rezultoi me miratimin e një rezolute, me një konsensus të plotë, e cila parasheh rekomandime dhe obligime konkrete për të gjitha institucionet përgjegjëse për përmirësimin e cilësisë së ajrit. Kuvendi i Kosovës do ta trajtojë me prioritet gjendjen e mjedisit dhe do të kërkojë implementimin e obligimeve të nxjerra nga kjo seancë”, ka shkruar ai në Facebook.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400