Kandidati për Kryetar të Ferizajt që nuk di të shkruaj, madje as emrin e tij!

14:33 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Kandidati për Kryetar të Komunës të Ferizajit Muharrem Svarqa në disa postime të tij në rrjetin social “Facebook” ka bërë shumë gabime drejtshkrimore.

E kujtojmë që kryetari aktual ka kryer gjuhën dhe letërsinë shqipe. E çuditshme është se as emrin e tij nuk e ka të shkruan njëlloj. Në profilin privat në “Facebook” e ka të shkruar emrin Muharrem Sfarqa, kurse në faqen e tij zyrtare Muharrem Svarqa!!!.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400