Kapen keq Nexhmedin Spahiu dhe Bajrush Morina: E fyejnë njëri-tjetrin me fjalë të rënda!

14:26 / E enjte, 10 Gusht 2017

 

Ka mjaftuar një status i ish gazetarit, tani politikan, Halil Matoshti, që të nxehen gjakrat. Matoshi në këtë status të tij ka dënuar aktin e Frashër Osekut që ka hedhur në tualent flamurin e Kosovës. Por, më interesant në këtë status të Matoshit, janë debatet që kanë eskaluar midis dy analistëve politikë, Nexhmedin Spahiut dhe Bajrush Morina që e kanë fyere njëri-tjetrin me fjalë shumë rë rënda, shkruan InfoPress.

Ja debati i tyre:
Bajrush Morina: Nese do te kishte shtet dhe Prokurori prej ketij momenti Nexhmedin Spahiu do te duhej te akuzohej e te denohej per nxitje te urrejtjes dhe rrezikim te jetes se nje qytetari ish-luftetar I UCK dhe anetar I nje partie politike. Nese Nexhmedin Spahiu do te kerkonte likuidimin tim per shkak se flamurin lara lara e perdor per peshkir ne plazh atehere do ta lajmeroja policine dhe Prokurorine per nxitje te urrejtjes dhe rrezikim te jetes time oersonale.

Nexhmedin Spahiu: Jo bre Bajrush Morina ti e ke vendin ne Shtime e jo ne burg. Ty nuk ta sheh kush per te madhe cfaredo veprimi te turpshem qe bene. Vec ruaju mos po te perzihet najqysh me flamurin e Izraelit se edhe ai lara lara eshte, e MOSADI nuk t’i vete letrat a i ke per Shtime a per ku, e te nise fill drejt tjetres dynje.

Bajrush Morina: Hahahah Paske kalu ne metastaze mendore Nexhmedin Spahiu…Ani se edhe ashtu nuk e ke gjet veten mire as ne Kosove e as ne Shqiperi, as ne kishe as ne xhami…keshtu qe perfundon ne gremine…Herdo kur do ta sjelle peshkirin lara lara te koka, natyrisht pasi ta perdor gjate pushimeve verore ne plazh …Nuk zhytet shume se edhe ashtu ngjyrat e zhytme i ka… Edhe dicka Nexh…nuk mendova per vete me shku ne burg por Ty si nxites i vrasjeve nga ana e AKI-se per ata qe e perdorin peshkirin ne ËC apo ne plazh.

Nexhmedin Spahiu: Para se me ardhë te AKI fjalën duhet ta ketë prokuroria e cila nuk po e mbronë vendin as nga hajnat e buxhetit por as nga përdhosësit e simboleve të saj

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400