Kopja e deklaratës së pavarësisë së Kosovë ruhet në bibliotekën e SHBA-së (Foto)

17:47 / E mërkure, 07 Shkurt 2018

 

Ministri i Punëve te Jashtme, Behgjet Pacolli ka bërë te ditur se një kopje e deklaratës së pavarësisë së Kosovës është dorëzuar në bibliotekën e Kongresit në SHBA.

Pacolli ka thënë se ky dokument i shtetësisë tonë do të ruhet në institucionin dinjitoz.

“Në bibliotekën e Kongresit në SHBA dorëzuam kopjen e deklaratës së pavarësisë së Kosovës. Dokumenti kryesor i shtetësisë së Kosovës tani do të ruhet edhe në këtë institucion dinjitoz i të aleatit kryesor të Kosovës. Përveq titujve të shumtë u mrekullova edhe nga arkitektura e jashtëzakonshme” ka shkruar Pacolli në facebook.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400