Kur shqiptarët jetonin ekskluIvisht nga ndihmat humanitare, Blerandi blenë 50 mijë Marka lokal nga serbi

19:21 / E enjte, 10 Gusht 2017

 

Opinionisja Kimete Berisha është tallur keq me Blerand Stavilecin e PDK-së, kështu duke e vënë në mesin e rekordmenëve botërorë. Ajo ka komentuar lajmin ku thuhet se Stavileci qysh në moshën 14-vjeçare kishte blerë një lokal në Prishtinë

Ja shkrimi i plotë i Berishës në Facebook:

Rekorde të fëmijëve shqiptarë:
14 vjeç, Gjino ka hyrë dhëndërr,
14 vjeç, Blerand Stavileci ka blerë lokal nga një serb në Prishtinë.

(Mahatma Ghandi u martua ‘moc’ me Gjinon e Çajupit, bile një vit më i ri se Gjino, 13 vjeç, dhe jetoi me gruan e tij një vit më të moçme se ai, derisa ajo vdiq, ama Blerand Stavileci ende ruan rekordin botëror për blerje të patundshmërisë (në kohë lufte, okupimi e varfërie, kur shqiptarët vriteshin, burgoseshin, rriheshin, plaçkiteshin nga policia serbe; pa punë, të larguar e të përzënë me dhunë, pa objekte shkollore, jetonin ekskluIvisht nga ndihmat humanitare, ndërsa Blerandi i pati 50 mijë Marka të blejë lokal 34 metra katror nga serbi, i cili padyshim udbash ish dasht me qenë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400