Kusari – Lila: Mjegull do të ketë mbi Kosovë deri sa qeveriset kështu

11:13 / E martë, 06 Shkurt 2018

 

Deputetja Mimoza Kusari Lila ka komentuar anulimin e vizitës së kryeministrit malazes në Kosovë, Dushko Markoviq.

Ajo shkruan se në Kosovë do të vazhdojë të ketë mjegull për një kohë të gjatë, derisa siç thotë ajo, të ketë qasje oportune të lidershipit të vendit.

Statusi i plotë i saj:

E tërë Kosova do të vazhdojë të jetë në mjegull deri sa ka vendime dhe qasje oportune të lidershipit të vendit.
Ndërsa, mjegulla e aeroportit e cila pengoi ardhjen e KM të Malit të Zi, Dushko Markoviq, mund të ishte evituar, sikur të ishte funskional Aeroporti i Gjakovës.

Por, mjegulla do të vazhdojnë të jetë mbi Kosovë deri sa qeveriset kështu si po qeveriset tani.
Në pritje të Diellit

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400