Kuvendi në turne evropian për vizat

12:01 / E enjte, 31 Maj 2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli së bashku me përfaqësuesit e partive politike në Kuvend, do të nisin një turne nëpër Evropë për të kërkuar mbështetjen për liberalizim vizash.

Veseli ka thënë se nga java e ardhshme ky turne do të fillojë nëpër qendrat e shteteve evropiane.

“Nga java e ardhshme, i shoqëruar edhe nga përfaqësuesit e partive politike në Kuvendin e Kosovës, pozitë dhe opozitë, do të filloj një turne lobimi në qendrat europiane, për të kërkuar mbështetjen për liberalizim, e po ashtu për të garantuar se qytetarët tanë do t’i respektojnë plotësisht procedurat që parasheh programi i lëvizjes së lirë në Zonën Schengen”, ka shkruar Veseli në Facebook.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400