Labinot Tahiri fton ferizajasit në protestë

08:20 / E mërkure, 22 Gusht 2018

Deputeti i AKR-së dhe kryetar i këtij subjekti në Ferizaj, Labinot Tahiri, ka ftuar banorët e tre fshatrave të kësaj komune që të dalin dhe të protestojnë për rrugën e dëmtuar.

Ai ka ftuar banorët atje që më 25 gusht në orën 12:00 të dalin ta bllokojnë rrugën përveç duke qenë vetë fizikisht edhe me mjetet që posedojnë.

“Ju lutem banorëve të fshatit Tërrën, ju bëj thirrje qê pa anime partiake, por në interes të Fshatit dhe juve, të dalim së bashku në rrugë për të protestuar sepse nuk po kryhen punët dhe premtimet e premtuara. Unë zgjidhje ndryshe nuk shoh për ju”.

“Çka do që keni Traktorë e Shlepera, Bagera, ne rruge me i nxjerrë. Sa i përket këtij premtimi, unë jam me ju deri në ditën e fundit. Ju e dini mirë qe po premtova duhet te behet”. ka shkruar Tahiri në Facebook.

“Uroj qe Ministri Pal Lekaj, do e marr me seriozisht çështjen e kësaj rruge të pa kalueshme e cila qe 43 vite është shtruar dhe tani e dëmtuar”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400