Ligji për Kryeqytetin kalon në Komisionin për Administratë

15:30 / E martë, 10 Prill 2018

Në Komisionin për Administratë Publike dhe Qeverisje Lokale sot ka kaluar Ligji për Kryeqytetin dhe për Polici të Kryeqytetit.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

“Sot, në Komisionin për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media të Kuvendit të Republikes ka kaluar Ligji për Kryeqytetin bashkë me amandamentin për Polici të Kryeqytetit. Ky Ligj është esencial për funksionimin edhe më të mirë të kryeqytetit tonë. Së shpejti pritet vota përfundimtare në seancen plenare”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400