“Mandati ndërkombëtar i arrestit të Saimir Tahirit është gati”

14:23 / E martë, 17 Tetor 2017

 

Në lidhje me kërkesën e opozitës për arrestimin e ish- ministrit Saimir Tahiri, duke e akuzuar si të lidhur me trafikun e drogës, kjo marrë spunto nga disa përgjime të zbuluara nga mediat italiane, reagon edhe ish- kryeministri Sali Berisha.

Ish- kreu i ekzekutivit shkruan se bindje se mandati ndërkombëtar për ish- ministrin e Brendshëm të Edi Rama është i sigurt.

“Pergjimet italiane arrestojne Sajmir Tahirin, mandati nderkombetar i arrestit eshte i sigurte!

Saje qorri provohet anetar i bandes, merrte nga Habilajt 30 mije euro per cdo rruge transporti droge qe behej me skafin e tij!

Miq, pergjimet e partnereve italiane, Konfirmojne perfshirjen e Tahirit ne trafikun e droges qe benin tezaket e tij Habilaj”, shkruan Berisha.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400