Milaim Zeka e bë për ‘pesë pare’ Mimoza Kusarin, pasi kjo e fundit ‘përqeshi’ Veselin e Haradinajn, ja çka i thotë

10:42 / E enjte, 18 Maj 2017

 

Milaim Zeka, edhe sot gazetar (ka paralajmëruar aderimin në Nisma) ka komentuar deklaratet e Mimoza Kusarit Lilës me këto “dy fjalë”

Ja postimi  i tij:

Dje, Mimoza Kusari, paska fole per tradhetine e PDK se, duke thene se “PDK eja, munde ta tradhetoje Ramush Haradinajn per postin e Kryeministrit”! Gjithashtu, paska thene zonja e pare, se “qenka befasu ku i ka pa bashke Ramushin dhe Kadrine ne Dushkaje, te vorrezat e deshmoreve”!

Mimoza, para se te flas per tradhetine e PDK se, ma mire i bjen, nese don me i besu te pakten ndonje sorre mali, per tradhetine e vet qe ja ka ba PDK se, e sidomos, AKR, dhe Behgjet Pacollit. Te tane e dine, edhe ata qe shesin fara neper mahallen e Gjakoves, se Mimoza ka pas ike nga PDK ja, tek AKR, ngase e konsideronte Pacollin si bankomat. Kur e rrujti mire, tash ka shku ne LDK, me gjase se do qendroje ne skenen politike.

Sa per befasine e dyte, qe i paska pa bashke Ramushin e Kadrine te vorrezat e deshmoreve, Mimoza ka mujte me ba nje pritje per ta tek monumenti i Bores,e Ramizit, po aty nuk i kishte pa kurr. Ky do te ishte lajmi, nese ata do te vinin tek nostalgjia e vjeter e Mimozes, e cila, tash me Isen, mbase munden me ja ndertu ndonje monument Milladin Popovicit, ose Boshko Buhes!!!

Elektorati i Gjakoves do ta thote fjalen e vet me 11 qershor. Aty do te shihet forca, qe do beje fucine e Mimozes…

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400