Minsitri Ismaili nënshkruan 4 udhërrëfyes klinik, trajtime të barabarta për të gjithë qytetarët

17:46 / E hëne, 12 Mars 2018

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka nënshkruar katër udhërrëfyesit klinikë në disa reparte.

Ai ka bërë të ditur se këta udhërrëfyes janë në lëminë e shëndetit riprodhues, shëndetit publik dhe kujdesit parësor.

Postimi i plotë:

Qytetarët tanë duhet të trajtohen njësoj profesionialisht nëpër të gjitha klinikat dhe spitalet që kemi në vend. Për ta avancuar këtë praktikë, sot kam nënshkruar edhe 4 udhërrëfyesit tjerë klinikë në lëmitë e shëndetit riprodhues, shëndetit publik dhe kujdesit parësor.

Përmes tyre, ne do të bëjmë standardizimin dhe unifikimin e trajtimit të pacientëve për sëmundje të ndryshme nëpër klinikat dhe spitalet tona në tërë vendin. Bashkë me dy udhërrëfyesit që kemi miratuar ditë më parë, këta janë gjashtë udhërrëfyesit e parë naciona

lë për profesionistët tanë shëndetësorë. Pres nga të gjithë profesionistët shëndetësorë, te të cilët gjejnë zbatueshmëri këto dokumente, t’i shfrytëzojnë ato në punën e tyre të përditshme profesionale.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400