Pacolli: Historike, ngritja e flamurit të Kosovës në Korenë Jugore (Foto)

12:56 / E enjte, 08 Shkurt 2018

 

Flamuri i Republikës së Kosovës është ngritur për herë të parë në Pyeongchang të Koresë Jugore, ku edhe po mbahen Lojërat Olimpike Dimërore.

Kësaj i është gëzuar zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli.

Ai e ka quajtur historike ngritjen e flamurit të Kosovës në Korenë Jugore.

“Flamuri i Kosovës për herë të parë në histori të saj të Lojërave Olimpike Dimërore është ngritur në Pyeongchang të Koresë Jugore”, ka shkruar ai

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400