Pamje të publikuara për herë të parë, ja si pritej Tahir Zemaj në Zvicër

13:01 / E premte, 05 Janar 2018

 

Publicisti dhe njohësi i zhvillimeve në vend, Sefedin Krasniqi, në faqen e tij në facebook, ka postuar një video, nga takimi që kolonel Tahir Zemaj kishte pasur në Zvicër.

Ky takim ka ndodhur ne dyvjetorin e vrasjes së Ahmet Krasniqit.

“Komandant ata qe të vranë ty, sot po i vrasin edhe permendoret e deshmorëve! Ky takim ka ndodhur ne dyvjetorin e vrasjes së Ahmet Krasniqit nga bandat markësiste-leniniste-enveriste të Fatos Klosit e Fatos Nanos në bashkëpunim me tradhtarët enveristë të Kosoves! E publikoj për herë të parë! Kolonel perkulemi me respekt para vepres tënde dhe bashkëluftarëve tu! Para të rënëve dhe te gjalleve! Komandant ty të vranë, por e vërteta e tyre e përgjakur sot po duket dhe po i vret vrasesit nga çdo cep i Kosoves. Komandant, une ende po luftoj per të vërtetën tënde që ishte e vërteta e të vërtetave! Komandant, ata që të vranë ty, Ahmetin, Smajlin, Uken, etj, sot po e vrasin veten me keq se me kallashnikov! Çou Kolonel Zemaj, çou o komandant e shikoj se si janë duke u çmendur çdo ditë nje nga nje!”, ka shkruar Krasniqi.

Komandant ata qe të vranë ty, sot po i vrasin edhe permendoret e deshmorëve!(Në vend të nje shkrimi në përkujtim të kolonelit Tahir Zemaj ) Ky takim ka ndodhur ne dyvjetorin e vrasjes së Ahmet Krasniqit nga bandat markësiste-leniniste-enveriste të Fatos Klosit e Fatos Nanos në bashkëpunim me tradhtarët enveristë të Kosoves!E publikoj për herë të parë!Kolonel perkulemi me respekt para vepres tënde dhe bashkëluftarëve tu!Para të rënëve dhe te gjalleve!Komandant ty të vranë, por e vërteta e tyre e përgjakur sot po duket dhe po i vret vrasesit nga çdo cep i Kosoves.Komandant, une ende po luftoj per të vërtetën tënde që ishte e vërteta e të vërtetave!Komandant, ata që të vranë ty, Ahmetin, Smajlin, Uken, etj, sot po e vrasin veten me keq se me kallashnikov!Çou Kolonel Zemaj, çou o komandant e shikoj se si janë duke u çmendur çdo ditë nje nga nje!SK

Publié par Seff Krasniqi sur mercredi 4 Janvier 2017

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400