Pas lirimit të Enver Sekiraqës, Berat Buzhala propozon postin e zv.kryeministrit për Sekiraqën!

12:11 / E premte, 20 Tetor 2017

 

Lidhur me vendimin e Gjykatës së Apelit për lirimin nga paraburgimi dhe zëvendësimin e masës me arrest shtëpiak për të dënuarin, Enver Sekiraqa, ka reaguar edhe drejtori i Gazetës Express, Berat Buzhala, i cili përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, me sarkazëm ka shkruar se është mirë që Sekiraqa me pushu disa ditë, më pas ” ish kane rendi me ia ofru far pozite ministrore”.

Postimi i Berat Buzhales:

Tash Enver Sekiraqen osht mire me lane me pushu do dite, deri sa te ç’mallet pak. Pastaj ish kane rendi me ia ofru far pozite ministrore. Mu po me shkon ne mendje ndonje vend si zevendesminister. Pse jo? Boll ka kontribu per Kosove.

AKR dikund ia gjane nje mundesi. Une jam me dy mendje: ne mes Drejtesise edhe Kultures.

Ama fillimisht le t’ia çele dikush nje faqe ne FB. Ta shohim ne baze te postimeve, cfare pozicione ideologjike ka. Donika Kada ka pas thane qe ka lexu fort prapa grilave, po besoj qe edhe Enveri e ka shfrytezu kohen per perforcim intelektual ☺️☺️☺️

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400