Peci tregon pse po rrezikohet shtetësia e Kosovës

16:16 / E premte, 05 Janar 2018

 

Ish-ambasadori i Kosovës, Lulzim Peci dhe njëherit drejtori ekzekutiv i Institutit KIPRED, thotë se duhet ruajtur marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në një koment në profilin e tij në Facebook, ai ka shkruar se prishja e marrëdhënieve me SHBA-të rrezikon shtetësinë e Kosovës.

Ky është komenti i tij i plotë në Facebook:

Kosova me asnjë çmim nuk duhet ta bjerë vetën buzë ndërprerjes se marrëdhënieve diplomatike me SHBA-të dhe vendet kyçe evropiane. Në atë moment në terma praktik do të pushoj se ekzistuari shtetësia e vendit tonë.

Nëse vazhdojnë veprimet e tilla të kontrabanduesve të shtetësisë së Kosovës, ata duhet ta kenë të qartë se nuk i pret fati i Dodikut të Republikës Serbe, por ai i Norieges se Panamasë. Ndërsa reagimet e zvenitura të LDK-së në këto momente janë të pajustifikueshme.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400