Pyetja që vrau Ilir Konushevcin

09:33 / E martë, 10 Janar 2017

 

Si është e mundur që armët që blihen, përshembull, 3 dollarë këtej në Shqipëri, të shiten 6 dollarë në Kosovë…

Kjo pyetja që bëri Ilir Konushevci në një mbledhje në Krumë të Hasit, mendohet se ia mori jetën.

Nëse nuk blije armën në Kosovë, nuk ishe patriot.

Kështu shumë njerëz edhe pse kishin siguruar vetë armë, detyroheshin të blinin armë nga tregtarët e biznesmenët e armëve, që kur mundeshin i visheshin UÇK për ta legalizuar tregtinë e tyre, për ta bërë patriotike e atdhetare tregtinë e armëve.

(fragment nga libri im ne proces “Lufta ime per Kosoven”)

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400