Ramiz Kelmendi: Gruaja ka rol të pakontestueshëm në çdo shoqëri civilizuese

15:14 / E enjte, 08 Mars 2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Ramiz Kelmendi ka uruar festën e 8 Marsit përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku ka shkruar se roli i gruas në shoqëri civilizuese ësthë i pakontestuar.

“Në ditën ndërkombëtare të gruas – 8 Marsin, një urim i sinqertë për Nënën, Gruan, Motrën dhe Vajzën shqiptare. Gruaja ka rol të pakontestueshëm në çdo shoqëri civilizuese. Gruaja shqiptare në veçanti ka rol të pazëvendësueshëm në ngritjen e familjes dhe shoqërisë së shëndoshë. Në këtë ditë kujtoj me mall të pashuar, në ditën e saj, njeriun më të shtrenjtë, të ndjerën, nënën Mone”, ka shkruar Kelmendit transmeton Gazeta Infopress.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400