Reagim interesant i Milaim Zekës për arrestimin e Haradinajt, ja çka thotë pët Thaçin dhe Gjykatën Speciale

11:38 / E premte, 06 Janar 2017

 

Rreth arrestimit të Haradinajt ka reaguar edhe Milaim Zeka.

Ja postimi i tij:

Arrestimi i Ramush Haradinajt ne France, e para eshte fyerje per kete vend, pasiqe Kosova eshte e pranuar nga kjo qeveri.

E dyta, eshte thjeshte, tallje me shtetin e Kosoves, pasiqe ne, me te vertete, kemi ba shtet vetem per tallje.

Dy deklaratat e javes se kaluar, ku njera thoshte se Gjykata Speciale eshte rezultat i deshtimit te politikes se Thaçit, e tjetra thoshte, jo, kjo eshte bere per shkak te vrasjes se deshmitareve, nuk jane asgje tjeter perpos axhamillek politik, po edhe inati ballkanik.

Gjykata Speciale eshte bere si rezultat i deshtimit te shtetformimit, ku nje pjese kryesore te fajit, perpos vendoreve, e kane, edhe UNMIK u dhe Eulexi.

Ne kete anarki shtetrore, nuk ju ka mbete tjeter pune atyre qe e kane sjelle Kosoven buze vdekjes, perpos qe te luajne me kartate se: ky eshte spijun i ketije. Tani, fryma me e re: filani eshte deshmitar i Gjykates Speciale.

Krejte kete propogande po e bejne ata qe vertete kane deponuar deshmi kunder bashkepunetoreve te tyre.

Nje diçka eshte shume e sigurte: Nderkombetaret nuk jane Udba serbe, per me ba dosje e deshmi fallce. Çdo njeri qe ka deponuar diçka, shume shpejte ka per te dale ne siperfaqe.
Eshte per keqeardhje kjo loja e guxhave qe po e bene Serbia me neve.
Eshte per keqeardhje maltretimi qe pi i behet Ramush Haradinajt, qe ne fakt, po tallen me shtetin e Kosoves!!!.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400