Reagon Hoxha nga Maqedonia për këtë foto me flamurin e LGBTI-ve para bustit të Skenderbeut (FOTO)

10:19 / E mërkure, 11 Tetor 2017

 

Imami nga Maqedopnia, Omer Bajrami, përmes një statusi në faqën e tij në facebook, ka reagur lidhur me një foto që është bërë sot nga një pjesëmarrës në paradën e ditës së sotme të LGBTI-ve në Prishtinë, e cila është shkrepur para permendorës së heroit tonë kombëtar, Sekenderbeut.

Ai ën postimin e tij ka kritikuar, siç i quan ai islamofobët, për mos reagim ndaj kësaj parade që është mbajtur para bustit të heroit tonë kombetar, Gjergj Kastrioti – Skenderbeu.

Ky është statusi i plotë i hoxhës nga Maqedonia:

Eh.. Të kishte qenë me shkronja arabe, të gjithë islamofobët do të ishin ngritur në këmbë dhe nuk do të ishin ulur. Por.. të “drejtat” e njeriut!!
Hoxhë Omer Bajrami

Ky postim vjen pas reagimeve të shumëta që kishin disa persona publikë lidhur me faljen e namazit të Kurban Bajramit para bustit të heroit tonë kombetar, ku organizatori i saj akuzohej se kishte mbuluar bustin Gjergj Kastriotit – Skenderbeu.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400