Robelli: Duke iu dhënë para familjeve të Grupit të Kumanovës po bëhet krim

12:39 / E premte, 10 Nëntor 2017

 

Analisti Enver Robelli, ka befasuar me një shkrim të tij në Facebook duke e sulmuar ashpër vendimin e kryeministrit Haradinaj për t’iu paguar nga 10 mijë euro familjeve të të dënuarëve të rastit Kumanova.

Robelli e ka quajtur një vendim të tillë si krim ndaj qytetarëve të Republikës së Kosovës. Ai më tej ka shtuar se, shumë pjesëtarë të grupit të Kumanovës kishin ‘dosje të pasur kriminale’ dhe se kishin bërë mjaft të këqija. Gjakova kishte festuar – thotë ai – pas vrasjes së tyre.

Kjo – sipas tij – e zbulon mentalitetin parashtetëror, plaçkitës e të rrezikshëm të qeverisë sonë.

Shkrimin e plotë mund ta gjeni në Facebook-un personal të zt. Robelli.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400