Sejdiu paralajmëron debat të nxehtë nesër në Kuvend

17:17 / E diell, 15 Prill 2018

 

Deputeti i Grupit të Pavarur të Deputetëve, Dardan Sejdiu ka folur lidhur e seancën e nesërme ku njëra ndër interpelancat e parapara për rendin e ditën është edhe ajo për termocentralin Kosova e Re.

Ai në një postim në Facebook shkruan se në këtë interpelancë grupi parlamentar i GPD-së, do të prezantojë të gjitha dëmet e kësaj marrëveshjeje, duke filluar nga shkeljet ligjore përgjatë procesit, dëmet buxhetore, pasojat ekonomike, e deri te pasojat në punësim dhe faturat për qytetarët.

Duke finalizuar prezantimin për interpelancë në lidhje me marrëveshjen për termocentralin "Kosova e Re"!Kjo…

Publiée par Dardan Sejdiu sur dimanche 15 avril 2018

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400