Shpërthen Agim Hushi: Larg meje ti kurtizane, heroinë e vaginës tënde profesionale, të qelbur

14:28 / E enjte, 10 Gusht 2017

 

Pas zhurmës së madhe, morisë së sharjeve e akuzave që pasuan shpërthimin e tenorit shqiptar Agim Hushi pas deklaratës së tij për largimin nga Shqipëria dhe gjithë zhgënjimin që mori me vete, një tjetër mesazh i fortë vjen nga ana e tij.

Në një postim në faqen e tij në “Facebook”, Hushi shkruan se qe prej atij statusi për largimin, nuk kanë reshtur mesazhet në inbox, mes të cilave edhe një femër, që ai e etiketon kurtizane të qelbur, heroinë e vaginës së saj profesionale, të qelbur qe i bie me qafe dhe nuk e le rehat.

Pa përmendur emër, Hushi, pasi thotë se e ka bllokuar që të mos i shkruajë më, ka edhe këtë mesazh publik…

Postimi i plotë i Agim Hushit

Shkëlqimi dhe rënia e kurtizaneve!

Mijra e mijra mesazhe ne inboxin tim…

Kaq shume dashuri dhe urime skam marre gjithe jeten sa kam marre keto dite nga atdhetare dhe bashkekombas te mije; ata qe me kuptuan dhe e ndjejne se ne keto dite te nje barbarie te pafre dhe idiote ajo per te cilen une kam nevoje eshte te mbahem fort tek bindjet e mia dhe mosplotesimi i kerkeses se “patrioteve te medhej”, : te pergjigjem si ikes, mallkues, dreqi vet!

Dhe nje kurtizane “trime”, “e ditur”, heroine e vagines se saj profesionale te qelbur dhe e nje qumeshti gjiri te prishur qe mund te mekoi vetem monstra guxonte te me shkruante perseri!

E blokova dhe po i coj kete pergjigje:

Larg meje dhe jetes time!

Je e denuar te vuash helmin e shpirtit tend katran dhe perbuzjes se dhjetra mijra njerzve qe i trondite me monstruozitetin tend duke vjelle kurtizaneri nga gjithe qenia jote prej shtrige cmirzese duke me ngelur me qafe ne menyre absurde, pa asnje te drejte dhe shkak, duke qene ne punen dhe jeten time!

Larg meje se pervec ketyre fjaleve qe me detyrove te nxjerre porr qe jane te llojit tend dhe te vetmet qe ti mund te kuptosh; nuk ke shanc ne kete bote te me avitesh ; e aq me pak te me prishesh humorin dhe lumturine e arritjeve te mia, te cilat ti as me teleskop nuk do kesh shanc ti prekesh ti dhe kurtizaneria e llojit tend!.

Larg jetes dhe drites time te miresise njerzore me te cilen Zoti me ka mbrujtur!

Larg dashurise time te quajtur Shqiperi dhe artit tim qe prodhon humanizem dhe frymezon shqiptarizen.

Mallkuar qofsh ne mbreterin tende te ligesise!

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400