Thaçi: Rizgjedhja e Angela Markel kancelare, lajm i mirë për të gjithë

15:09 / E mërkure, 14 Mars 2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përgëzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për mandatin e katërt.

Thaçi në një postim në Facebook ka shkruar se rizgjedhja e saj si kancelare është lajm i mirë për të gjithë.

Ja postimi i plotë i Thaçit:

Jam i lumtur që kancelarja Angela Merkel është rizgjedhur për të katërtën herë nga Bundestagu. Rizgjedhja e saj është një lajm i mirë për të gjithë, sepse përfaqëson një lidership me vlerë për të cilin ka nevojë Gjermania dhe gjithë Evropa më shumë se kurdo tjetër. Kosova do të jetë gjithmonë një partnere e besueshme dhe e përkushtuar për të ardhmen e përbashkët evropiane. HTH

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400