Thaçi takon Walkerin, thotë se Kosova ka shumë miq në SHBA

15:47 / E mërkure, 07 Shkurt 2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të marr pjesë në “Lutjet e Mëngjesit”.

Thaçi gjatë qëndrimit në SHBA ka takuar edhe mikun e Kosovës, William Walker, transmeton Indeksonline. Për këtë, presidenti ka shkruar edhe në Facebook.

Ja postimi i Thaçit:

Në SHBA, Kosova ka shumë miq. Është kënaqësi të bisedosh për të arriturat dhe aspiratat e shtetit të Kosovës me njerëzit që e kanë në zemër dhe punojnë për të, siç është z.William Walker.

Në prag të dhjetëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, e kujtojmë me mirënjohjen më të thellë angazhimin e tij për Kosovën, si në vitin 1999, ashtu edhe sot. HTH

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400