Zemaj: Komandantët luftuan me emra, nofkat ishin për profitera të pasluftës

23:11 / E hëne, 12 Mars 2018


Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, ka komentuar lajmin, i cili ka qarkulluar sot në media se komandantët kanë luftuar me pseudonime gjatë luftës.

Ai ka thënë se ushtarët dhe komandantët hynë në luftë me emër e mbiemër, të betuar në atdhe e kushtetutë.

Zemaj ka thënë se nofkat ishin për hardhuca, intriganta, e profitera të pasluftës.

Ky është postimi i plotë:

Njesitet institucionale të UÇK-së, ushtarët dhe komandatet e tyre hyne në luftë me emer e mbiemer, të betuar në atdhe e kushtetutë, përpara zotit dhe flamurit kombëtar..

“nofkat ishin dhe mbeten për hardhuc, intringant, marksist e leninist, komandant të Rognerit, profitera të pasluftës”..

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400