Zemaj takon sekretarin amerikan të shtetit Rex Tillerson, tregon për çka e falënderoi

16:33 / E enjte, 08 Shkurt 2018
Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj po qëndron në SHBA për Lutjet e Mëngjesit.

Sot ai atje ka takuar sekretarin amerikan të shtetit, Rex Tillerson dhe kongresmenin Sanford D. Bishop, të cilët i ka falënderuar për mbështetjen e SHBA-së ndaj Kosovës, përcjell Bota sot.

Postimi i plotë:

Ju konsiderojmë miqë të çmuar andaj Shtetet e Bashkuara dëshirojnë përparimin tuaj drejt integrimit euroatlantik. Sot në evenimentin e Lutjeve të Mengjesit ishte nderë dhe privilegj të takoja dhe të falenderoja për mbeshtetjen e SHBA-ve., sekretarin amerikan të Shtetit, Zt. Rex Tillerson.
Bashk?bisedimi edhe me kongresmenin Sanford D. Bishop, një mik i Kosovës në kohet e vështira të luftës,interesimi për zhvillimet në Kosovë,rajon dhe partneritetin me SHBA-t.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400