Beteja e Fushë – Dardanisë, qershor 1389, filloi ditën e mërkurë dhe përfundoi të premten

19:32 / E enjte, 24 Maj 2018

 

Sipas kujtimeve të Konstandin Jeniçerit, beteja e Fushë – Dardanisë, qershor 1389, filloi ditën e mërkurë dhe përfundoi të premten.
Stemat e Familjeve të Mëdha Arbërore, pjesëmarrëse në këtë Betejë:
stema-kastriotiFamilja Kastrioti,
stema-kopiliFamilja Kopili,
stema-balshaFamilja Balsha,
stema-dukagjinetFamilja Dukagjini,
stema-muzakaFamilja Muzaka,
stema-jonimaFamilja Gjonima,
etj. etj.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected]m, Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400