E Rrallë! Kjo është një pikturë reale e SKËNDERBEUT në një kampin e tij ushtark në Shqipëri

19:02 / E diell, 12 Nëntor 2017

 

 

Kjo është një pikturë reale e cila ishte gjetur në shtetpinë e tij në Romë nga gazetari i njohur arbëresh Archile Torolveli në viin 1912.

Përshkrimi i pikturës: Në Kampi i Betejës ku Gergj Kastrioti – SKËNDERBEU refuzonë kërkesen e ambasadorëve të Venedikut, Hungarisë dhe të Papës për armë pushim me Osmanët.

Gjergj Kastrioti Skenderbeu, nuk i nënshtrohej askujt pa marrë parasysh forcën e shteteve dhe perandorive.

Në Kampi i Betejës ku Gergj Kastrioti – SKËNDERBEU refuzonë kërkesen e ambasadorëve të Venedikut, Hungarisë dhe të Papës për armë pushim me Osmanët.. FOTO: Archile Torolveli

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400