Fotografi të rralla, ja si dukej Prishtina dikur

16:04 / E hëne, 11 Qershor 2018

Fotografi të rralla se si dukje Prishtina dikur:

1. Shkolla fillore “Elena Gjika”.Image

2. Tash ku është ATK-ja. Image

3. Pamje nga një rrugë e Prishtinës.Image

 

4. Objekti ku është redaksia e Kohës Ditore dhe restoranti Rings.Image

5. Veterniku.Image

6. Dikur Hotel Union, tash që është The United Colors  of Benetton.Image

7. Hotel “Bozur” ku tash është Hotel “Swiss Diamond”.Image

8. Pamja e qytetit nga lartë.Image

9. Ish- Xhamia “Junus Efendi” në Prishtinë, e ndërtuar në vitin 1551 kurse e shkatërruar më 1954 .Kjo Image

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400