Ja si dukej Tirana në vitin 1938

16:02 / E martë, 19 Qershor 2018

Tirana në vitin 1938 nuk ka qenë si sot dhe jo me kaq ndërtime të shumta.

Madje, në atë kohë Tirana ishte thuajse krejt pa ndërtime. Kjo fotografi e rrallë tregon kryeqytetin shqiptar në vitin e largët 1938.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400