Kosova e vitit 1920, pamje të papara filmike

09:56 / E enjte, 24 Maj 2018

 Për 100 vjet bota është zhvilluar shumë.

Por nëse flet për Kosovën, edhe pse është vendi më i pazhvilluar i rajonit, dhe e krahason atë me vitin 1920, duhet të jesh shumë i knaqur se në çfarë stadi të zhvillimit ndodhet sot.

Në disa pamje filmike të siguruara nga FMimages.net, që tregojnë qytetet e Prizrenit dhe të Mitrovicës, shihen kosovarët, një popull thuajse komplet baritor.

 

 

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400