Shqipëri 1943: Partizani më i ri, vetëm 10 vjeç

15:11 / E premte, 10 Nëntor 2017

 

Për gjithë ata që e kanë parë filmin “Partizani i vogël Velo”, kjo fotografi reale tregon se në të vërtetë kishte në aradhat partizane ushtar të moshës 10 vjeçare.

FMimages.net ka gjetur këtë fotografi në “National Archives” të Britanisë së Madhe, ku një oficer anglez ishte befasur kur kishte parë partizanin e vogël më pushkë në dorë dhe kishte shkrepur këtë fotografi.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400