Territori i Arbërisë në vitin 1455? (Foto)

21:38 / E martë, 03 Janar 2017

 

Studiuesi Gjon Keka ka dërguar një kopje të një harte.

Harta, sipas tij, është marrë nga një atlas i vitit 1846, por që thotë se aty përshkruhet harta e Arbërisë sipas rrethanave të vitit 1455.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400