Vrasja e Oso Kukës, 1862/ Një rrëfim ndryshe i ngjarjes

18:33 / E shtunë, 10 Shkurt 2018

 

Videoja që po ju përcjellim është marrë nga profili i Sami Ulqinit, apo Sami Flamurit, një djalë që e do kombin e vetë, në një mënyrë të rrallë. E do ai vetë, e do vëllai, e do familja e tij, që dy vëllezërve binjakë u ka vendosur emrat e Rilindasve vëllezër, Samiut dhe Naimit.

Dy vëllezërit e ndryshojnë mbiemrin e tyre mediatik dhe social, në varësi të ngjarjes historike kombëtare me të cilin duan të ndërlidhen, herë Dulcigno, për t’ju referuar Shqipërisë venedikase; herë Flamuri, herë Naim Von Albanien, kur kanë lexuar albanologë gjermanë, etj.

Në videon më poshtë ai ndodhet në kullën e Vraninës ku flet për vrasjen e të madhit Oso Kukës.

“Për her të parë drejt për së drejti kulla e Vraninës!dhe vrasja e Oso Kukës 1862 nga Malazezët ju flet Sami Flamuri,koautori i librit “E Përjetshme është Shqipëria” dhe “Koha e Shegës”

Për her të parë drejt për së drejti kulla e Vraninës!dhe vrasja e Oso Kukës 1862 nga Malazezët ju flet Sami Flamuri,koautori i librit “E Përjetshme është Shqipëria” dhe “Koha e Shegës”

Publié par Sammi Dulcigno sur vendredi 26 Janvier 2018

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400