3 mënyra për t’i zbardhur dhëmbët në mënyrë natyrale

18:54 / E shtunë, 12 Maj 2018

Të gjithë ëndërrojmë të kemi një buzëqeshje të përsosur si yjet e Hollywood-it. Sidoqoftë, jo gjithsecili mund ta përballojë financiarisht zbardhjen e dhëmbëve te dentisti.

Prandaj, më poshtë i keni disa mënyra super efektive për t’i zbardhur dhëmbët në mënyrë natyrale në kushte shtëpiake, transmeton Telegrafi.

Qumësht pluhur dhe pastë të dhëmbëve

Qumështi pluhur do t’ju ndihmojë t’i zbardhni dhëmbët brenda një periudhe të shkurtër dhe t’i mbani të shëndetshëm. Vendosni pastë të dhëmbëve në furçën tuaj, pastaj shtojani qumështin pluhur dhe filloni me pastrimin e dhëmbëve.

Sodë buke dhe lëng limoni

Vendosni sodë buke në furçën tuaj të dhëmbëve, pastaj shtojani disa pika lëng limoni dhe filloni pastrimin për zbardhjen e tyre! Mbani mend të mos e përdorni këtë metodë më shpesh se një herë në javë.

Pluhur për pjekje dhe lëng limoni

Një lëng gjelle me pluhur për pjekje dhe një lëng gjelle e mbushur me lëng të shtrydhur limoni do të bëjnë mrekulli për zbardhjen e dhëmbëve për vetëm brenda dy minuta. Por, mos e mbani këtë përzierje në dhëmbët tuaj më gjatë se 2 minuta.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400