67 vite dashuri, burrë e grua vdesin në një ditë!

12:20 / E enjte, 11 Janar 2018

 

Të afërmit e një çifti të martuar prej 67 vitesh thonë se ata kishin një lidhje telepatike pasi vdiqën brenda një ore e gjysmë nga njëri-tjetri.
Arthur dhe Dorothy Harding të dy vdiqën në spital të premten e kaluar, Arthur së pari në orën 6.45, pasuar nga Dorothy në orën 8.10, përcjell albeu.com

Çifti vdiq në spitale të veçanta, por mbesa e tyre Ros Harding tha se Dorothy vdiq pasi mori vesh se Arthur kishte vdekur.

Arthur ishte 91 vjec dhe ndërsa Dorothy 88 vjec, dhe u martuan në vitin 1950.

Dorothy fillimisht ka punuar në një fabrikë dhe më vonë është punësuar për kujdesin për të moshuarit.

Arthur ka punuar në një kompani tekstili.

Duke përshkruar gjyshërit e saj, zonja Harding, nga Failsëorth, Oldham, tha: Ata ishin vetëm njerëz të bukur. Të gjithë në këtë zonë i njihnin.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400