9 arsye pse duhet të konsumoni çdo ditë nga një kivi

16:39 / E hëne, 06 Gusht 2018

Kivi është një nga frutat më të pasur me Vitaminë C, Vitaminë K dhe Vitaminë A.

Ky frut është i preferuar pothuajse nga të gjithë duke qenë se është i ëmbël dhe i thartë në të njëjtën kohë. Gjithashtu përveçse si frut, kivi mund të konsumohet edhe si sallatë ose ëmbëlsirë. Përveç këtyre këtu do të gjeni 9 arsye pse duhet të konsumoni nga një kivi çdo ditë.

1.Redukton simptomat e astmës
2.Rrit imunitetin
3.Mban nën kontroll diabetin
4.Lufton disa lloje të kancerit
5.Qartëson shikimin
6.Lufton pagjumësinë
7.I jep lëkurës tuaj butësi dhe shkëlqim
8.Lufton aneminë
9.Ndikon në shëndetin e zemrës /revistawho.com

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400