Çfarë ndodh kur konsumoni mjaltë dhe uthull molle në mëngjes?

00:06 / E shtunë, 10 Mars 2018

 

Mjalta dhe uthulla e mollës kanë shumë përfitime shëndetësore për trupin tuaj.

Mjalti është një produkt natyral që është përdorur qysh moti për efektet e mira terapeutike. Por nëse shtoni edhe pak uthull të mollës, ju do të keni një ilaç të jashtëzakonshëm natyral.

Këta dy përbërës të kombinuar bashkë pa dyshim se do të bëjnë mrekulli për shëndetin dhe mirëqenien tuaj, transmeton Klan Kosova.

Ky kombinim ndihmon me artritin, tretjen jo të mirë, infeksionet e ndryshme dhe probleme të tjera shëndetësore.

Përveç kësaj, kjo përzierje e fuqishme mund të rrisë energjinë tuaj, të rregullojë shtypjen e gjakut, të ndihmojë me problemet e lëkurës si dhe t’ju ndihmojë të humbni peshë.

Këto dy përbërës veprojnë mrekullisht në trupin tuaj, sepse ato janë alkalike dhe rregullojnë nivelin e pH në trup.

Por si ta përgatisni këtë pije të shëndetshme?

Përbërësit:

1 lugë gjelle mjaltë

1 lugë gjelle uthull molle

1 gotë ujë

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit bashkë dhe konsumojeni këtë pije 20 minuta para mëngejsit.

Përsëriteni këtë procedurë çdo ditë por konsultoheni megjithatë me mjekun sepse konsumimi i vazhdueshëm i uthullës së mollës mund të jetë edhe e dëmshme për shëndetin tuaj.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400