Çiftet që kryejnë më shumë marrëdhënie seksuale kanë më shumë…

09:05 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

Tradicionalisht është besuar se sa më shumë marrëdhënie seksuale të kryesh më partnerin aq më pak mundësi do të ketë për tradhti mes çiftit.

Por kërkimet e reja kanë zbuluar se të kesh një jetë të mirë seksuale mund ta bëjë partnerin më të aftë për të tradhtuar.

Studiuesit sugjerojnë se njerëzit që me të vërtetë gëzojnë marrëdhënie seksuale të mira kanë më shumë gjasa të jenë jobesnikë sepse kërkojnë seks me partnerë të tjerë.

Një zbulim tjetër nga Universiteti Shtetëror i Floridës thotë se burrat me një grua atraktive kanë më pak gjasa të tradhtojnë se gratë me një burrë atraktiv.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400