Çifti kanibal hëngri 30 njerëz, policia shokon me atë që u zbulua nga ADN

14:12 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Dmitry Baksheev, 35 vjeç me nofkën “Devil” dhe gruaja e tij, Natalia Baksheeva, 42 vjeç u arrestuan nga policia ruse, pasi u akuzuan se vranë dhe hëngrën 30 persona, të cilët i kishin kontaktuar nëpërmjet rrjeteve sociale.

Por tani të tjera fakte rrënqethëse janë publikuar nga policia ruse. Mësohet se çifti i sëmurë mbante eshtrat e qenve dhe maceve në frigoriferin bashkë me mbetjet e ngrira të njerëzve të vrarë.

Ky fakt rrënqethës u zbulua nëpërmjet raportit mjeko-ligjor dhe ekspetizës që iu bë mishit të gjendur në frigorifer.

“Ekspertët kanë vërtetuar se ka pasur mish njerëzish, qensh dhe mace në çanta plastike”, njoftoi agjencia e lajmeve Mash. Tani ekspertët janë duke pritur për rezultatet e testit të ADN-së në mënyrë që të kuptojnë se sa mbetje njerëzish ishin në frigorifer. Deri tani janë gjetur trupa të futur nëpër çanta plastike dhe kavanozë brenda në frigorifer.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400