Dashuria është e verbër dhe… 10 çiftet më të çuditshme të historisë së futbollit

18:51 / E hëne, 13 Nëntor 2017

 

 

Dashuria, dihet, nuk ka sy. Vendimi përfundimtar i takon zemrës. Më poshtë është një listë e dhjetë çifteve më të çuditshme të historisë së futbollit. Siç mund ta imagjinoni, jo të gjithë (ose të gjitha) janë modelë (ose modele).

gfjhk

Amauri dhe Cynthia Cosini Valderes: të martuar dhe me tre fëmijë. Një shembull që tregon qartë se (në dashuri) nuk është e thënë që të jesh gjithmonë fotomodelë.

14

Carlos Tevez dhe Mariana Paesani: duket se të dy kanë pasur një lidhje pak pas lindjes së vajzës së argjentinasit. Më pas, gjithçka mbaroi. Për sa i takon paraqitjes, nuk ka krahasim.

13

Abbey Clancy dhe Peter Crouch: kjo lidhje është shpjeguar në mënyrë shumë të qartë nga vetëm sulmuesi, i cili ka thënë se: “Po të mos isha bërë futbollist, do të isha akoma i virgjër”.

12

David Villa dhe Patricia González: kuptohet që asnjëri nga të dy nuk punon për Valentino-n. Pyetja është se kush fiton?

11

Dani Alves dhe Dinorah Santa Ana: ka qenë gruaja e mbrojtësit brazilian nga 2008 deri në 2011. Sigurisht, ai nuk është David Beckham por edhe ajo nuk bën shaka.

10

Daniela Low dhe Joachim Low: janë martuar në 1986-ën dhe kanë qëndruar bashkë për 30 vite. Më pas, në shkurtin e këtij viti, kanë vendosur të ndahen. Ndoshta, për shkak se ai fuste vazhdimisht gishtat në hundë.

9

Alexandra Loizou dhe Giorgos Samaras: një çift që tregon se ka një shpresë për të gjithë.

6

Alessandro Nesta dhe Gabriela Pagnozzi: përderisa ish-kapiteni i Lazio-s dhe qendërmbrojtësi i Milan e ka zgjedhur, do të ketë pasur arsyet dhe shijet e tij.

4

Lindegaard dhe Misse Beqiri: bashkë në periudhën 2014-2016, më pas kanë vendosur t’i thonë lamtumirë njëri-tjetrit. Sipas thashemetheve, ndarja ka ardhur kur ajo e ka parë atë gjatë ditës.

7

Ozil dhe Aida Yespica: këta të dy kanë pasur një lidhje të shkurtër. Kur ne, një shpresë të madhe. Atë që mund të kemi të njëjtin fat një ditë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400