E konfirmon NASA: Dikush nga galaktika po përpiqet të na kontaktoj!

22:26 / E mërkure, 04 Janar 2017

 

Shkencëtarët më në fund kanë zbuluar mesazhet misterioze të ardhura nga një galaktike e thellë në gjithësi, raporton The Indipendent.

Rreth 18 mesazhe janë regjistruar që nga viti 2007 por që nuk dihej se çka ishin apo nga vinin.

Sipas shkencëtarëve dhe NASA-s këto mesazhe vinë nga një planet i largët 3 bilion vite drite larg tokës, dhe janë një përpjeke për të na kontaktuar nga një specie që ende nuk dihet çka janë.

Sinjalet ishin aq të  shkurtër dhe në dukje të rastit, u deshën vite për astronomët për të rënë dakord se nuk ishte një anomali në një nga instrumentet e teleskopit.

Shkencëtarët më në fund kanë zbuluar mesazhet misterioze të ardhura nga një galaktike e thellë në gjithësi, raporton The Indipendent.

Rreth 18 mesazhe janë regjistruar që nga viti 2007 por që nuk dihej se çka ishin apo nga vinin.

Sipas shkencëtarëve dhe NASA-s këto mesazhe vinë nga një planet i largët 3 bilion vite drite larg tokës, dhe janë një përpjeke për të na kontaktuar nga një specie që ende nuk dihet çka janë.

Sinjalet ishin aq të  shkurtër dhe në dukje të rastit, u deshën vite për astronomët për të rënë dakord se nuk ishte një anomali në një nga instrumentet e teleskopit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400