E pazakontë, 54 duar të prishura gjenden afër një lumi, policia e habitur

12:15 / E premte, 09 Mars 2018

Një qese me 54 duar të gjetura afër një lumi në Rusi, sipas policisë thuhet se nuk i përkisnin një grupi kriminal.  

Zyrtarët policorë në qytetin e Khabarovskit, në lindje të Siberisë, kanë thënë se duart e paidentifikuar janë marrë në një laborator të forensikës për t’u analizuar.

Duart u morën për t’u ruajtur nga identifikimi i shenjave të gishtërinjve në rast se ato hetoheshin për ndonjë rast, thanë hetuesit.

Investiguesit tashmë janë duke i studiuar rrethanat që ka ardhur deri te ky rast i pazakontë, njoftoi zëdhënësi i Komitetit të Hetuesisë së Rusisë.

Rusët mendojnë se mbrapa kësaj ngjarje mund të ketë qenë një manjak apo një bandë ndërkombëtare, raporton “DailyMail”, transmeton Periskopi.

Një teori tjetër thotë se në trupat e viktimave u janë marrë pjesët dhe më pas kanë fshehur identitetin e të vrarëve, sipas “Siberian Times”.

Një teori tjetër thotë, se këtë vepër mund ta ketë bërë sindikata e krimeve të organizuara transnacionale japoneze Yakuza, apo një bandë mafioze kineze.

Të tjerë kanë deklaruar se kanë qenë dëshmitarë të rrethanave kur një maniak i ka shërbërë trupat e viktimave të tij.

Locals in Khabarovsk, in far east Siberia, found a bag containing 54 severed human hands on a small island in the middle of a river, close to a popular fishing spot

Many speculated it could be the work of a murderer or criminal gang, but police now say the appendages come from a forensic lab which disposed of them improperly 

The hands were discovered close to the Amur River which runs through the city of Khabarovsk

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400