Ekzistojnë gjashtë tipa të organit gjenital femëror – njërit meshkujt i frikësohen shumë

15:15 / E shtunë, 25 Gusht 2018

Meshkujt kanë ndarë madje gjashtë tipa të organit gjenital femëror. Si duken ato nga perspektiva e tyre.

Ashtmadhe

Meshkujt vagjinën ashtmadhe e lidhin me femrat shumë të hajthme. Edhe pse emri i tyre tingëllon më së miri, e vërteta është që ky tip eksiton shumë, sepse e karakterizojnë muret e ngushta, të cilat duken sikur plotësisht mbyllen.

“Buzëtrasha”

Vagjina me buzë të trasha u pëlqen posaçërisht meshkujve të cilët adhurojnë të praktikojnë seksin oral. Dukja e buzëve të trasha thjeshtë i ngazëllen.

Vagjina e rruar

Edhe pse asnjë mashkull nuk do të bëjnë vërejtje për teknikën me të cilën i eliminoni qimet e vagjinës, e vërteta është që në shikim të parë e njohin vagjinën e rruar. Kur qimet hiqen me brisk rroje, shfaqen qimet e rritura, puçrrat e imëta, por shpesh edhe ndonjë pjesë e parruar.

“Ekspert”

Ekspert është tipi i vagjinës së cilës meshkujt shpesh i frikësohen, madje për një arsye. Fjala është për vagjinën paksa më të gjerë, për të cilën konsiderojnë që është shenjë e përvojës, ndërkaq meshkujt frikësohen që penisi i tyre nuk do të jetë mjaftueshëm i madh për ta kënaqur femrën. Megjithatë, fjala është vetëm për mitin e gabuar që sasia e seksit mund të ndikojë në zgjerimin e vagjinës.

Etro-vagjina

Emër i pazakonshëm për vagjinën e femrës që nuk çajnë kokën për depilim, por e adhurojnë dukjen natyrale. Besoni ose jo, shumica e meshkujve bash këtë e duan.

“Herë e sheh – herë nuk e sheh”

Fjala është për formën e vagjinës e cila tregon një pjesë, apo gjithë klitorisin. Posaçërisht e adhurojnë meshkujt, sepse konsiderojnë që femrat e tilla më lehtë arrijnë orgazëm. /Telegrafi/

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400