Është mbajtur nata e parë dhe e dytë e Vihuela International Guitar Festival

22:09 / E diell, 13 Maj 2018

 

Eshtë mbajtur me sukses nata e 1-rë dhe e 2 – të e Festivalit Ndërkombëtar të Kitarës “VIHUELA GUITAR FEST 2018” – Edicioni i VI-të me radhë. Në Naten e Pare (10.05.2018) , performuan dy kitarist të njohur “Elvis & Gjulian Guitar Duo” – Kosovë. Me stilin e tyre të veçante , e mahniten publikun e pranishëm, ku te gjithe u ndan të kënaqur me Programin dhe Tekniken e tyre.

Më pas në Natën e Dytë (11.05.2018) , performoi Kitaristi Giovanni Grano – Italy. Një Kitariste dhe poashtu Professor në Veronë të Italisë, me pervojen e tij shumë vjeçare në kitarë ekzekutoi vepra të epokave të ndryshme të muzikes klasike.

Me (12.05.2018) u mbajt Masterklasi me Profesor Giovanni Grano – Italy, me nxënës dhe studente nga Kosova & Shqipëria.

Festivali naten te 3-të, do ta mbaje në muajin Qershor, ku publiku do te lajmerohe me heret për datën dhe vendin.

Drejtor i festivalit eshte profesor, Naser Dula.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400