Fenomeni i rrallë në lindje ndodhi në Shqipëri, ndodh 1 në 80 mijë

13:56 / E diell, 15 Prill 2018

Është një fenomen tepër i rrallë, i habitshëm dhe i bukur në të njëjtën kohë.

Ky është momenti i lindjes së një fëmije, i cili gjendet brenda qeskës amniotike, e njohur ndryshe si “këmishë”, një fenomen që ndodh 1 në 80 mijë lindje.

Dhe një rast i tillë është shënuar në Tiranë, në maternitetin “Koço Gliozheni”.

Lajmin e ka bërë të ditur doktoresha Anika Dokle, përmes një statusi në Facebook, ndërsa poston edhe foton e fëmijës, i cili siç thonë legjendat, pritet të jetë me fat!

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400