Fotografi Anton Kalashnikov ndanë fotografitë bardh e zi

09:24 / E hëne, 27 Gusht 2018

I lindur dhe i rritur në Rusi, Anton Kalashnikov është një fotograf  me tipare të veçanta.

Dashuria e tij për fotografinë filloi në një moshë të hershme dhe pasioni i tij i ka ndihmuar të krijojë një koleksion të sofistikuar fotografish bardh e zi, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

Thuhet se arti ndikohen nga artistët e mëhershëm. Tek Kallashnikovi, trashëgimia ruse ka luajtur një rol të madh.

Përveç se fotografitë e tij janë unike, ato krijojnë edhe një përshtypje nostalgjie të epokës sovjetike.

Kalashnikov pëshpërit sekretet e Moskës moderne, dhe nëse jeni të qetë, pothuajse mund të dëgjoni ato.

“Kur isha dymbëdhjetë vjeç, babai im më dha aparatin e tij të vjetër SLR (me një lente me refleks).

Nuk ishte shumë funksional, por ishte një aparat i vërtetë, dhe posa e mora në duar, fillova ta shkrepi!” ka treguar Kalashnikov.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400