Imazhet e jashtëzakonshme të NASA’s

23:46 / E premte, 09 Mars 2018

 

Në kuadër të botimit të një libri të ri të quajtur “Space Exploration” (Eksplorimi i hapësirës), NASA ka shpërndarë disa nga fotot më mahnitëse që ka arritur të shkrepë ndonjëherë.

Bëhet fjalë për fotografinë e njeriut të dytë që shkeli në Hënë, të realizuar nga astronauti tjetër Neil Armstrong, që kishte zbritur disa minuta para tij.

Por jo vetëm kaq. Nasa ka zbuluar edhe imazhe të mrekullueshme nga unazat e Saturnit, të sjella nga satelitët më të fundit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400