Kështu mund t’i përdorni produktet e kozmetikës që keni dashur t’i hudhni

15:14 / E premte, 10 Gusht 2018


“Ruajtja është pasuria e të varfërve dhe mençuria e të pasurve” këto janë fjalët e Alexandre Dumas, transmeton Klan Kosova.

Ndonjëherë gjërat që duken krejtësisht të padobishme mund të përdoren në të vërtetë për një kohë të gjatë.

Për shembull, një krem me një erë që nuk ju pëlqen ose një pluhur në ngjyrën “e gabuar”.

Pra janë disa produkte të kozmetikës të cilat mund t’i përdorni para se t’i hidhni.

Shumë tonerë përmbajnë alkool të cilat mund të ju ndihmojnë në largimin e baktereve 

Ju mund të përdorni vajin kozmetik për të pastruar lavamanin

Me llakun e thonjve transparent ju mund t’i lyeni rrethet e syzeve 

Pudrat përmbajnë kripëra minerale që thithin lagështinë

Ju mund ta pastroni çantën tuaj duke e lyer me krem

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400